Costa Rica

Káva Costa Rica, vďaka svojej hodvábnej a zároveň bohatej chuti je považovaná za jednu z najlepších káv na svete. Práve pre jej jemnosť ju doporučujeme dámam a pre jej vyváženosť chutí tým, ktorí s kvalitnou kávou ešte len začínajú. Nechať sa zviesť jemnou chuťou kávy, ktorej dáva silu tropické slnko a životodarné vody Pacifiku sa ale môže každý...

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 54/250 54/500 Zvoľte variant
€9,37 €17,04 od €9,37
Kategória: E-SHOP Zrnková káva

Ako chutí káva Costa Rica?


Costa Rica je charakteristická orieškovou krémou a sviežou, plnou kvetinovou vôňou. Chuť je mierne sladká so stredne silným, ale vyváženým telom, príjemnou aciditou a často dlhou dochuťou s jemnými tónmi citrusového ovocia. Aróma kávy s jemnými tónmi čokolády podotknutá štipkou korenistej vône sú ideálnym spojením chuti a arómy.

Zloženiie: 100% arabika

Krajina pôvodu: Costa Rica / pražená v SR

 

 

Pôvod kávy

Káva pochádzajú zo zeme žijúcej z pestovania banánovníkov a Arabiky, Costa Rica, v ktorej sa pestuje kvalitná káva. Kávové zrná sú pestované v nadmorskej výške nad 1500 m. n. m.. Sopečná pôda, nadmorská výška, vlhkosť ovzdušia a teplota pohybujúca sa okolo 19 stupňov Celzia sú ideálnymi podmienkami pre pestovanie výberovej kávy so špecifickou chuťou. Pohorie Tarrazu má ideálne podmienky na pestovanie kávovníkov, čím sa preslávilo a stalo sa pohorím produkujúce jednu z najkvalitnejších káv sveta.

Zber zelenej kávy tu prebieha takmer celý rok, prevažne však medzi januárom a marcom. Ročne sa v krajine vypestuje takmer 90 miliónov kíl kávy. Káva sa v Kostarike začala pestovať za koloniálnych čias už v roku 1779. Dodnes je káva významnou poľnohospodárskou plodinou, v regiónoch ako Tarrazu. Heredlá, Tres Rios. alebo Volcan Poas sa pestujú, tie najlepšie kávy strednej Ameriky.

Káva s Kostariky je vo svete cenená hlavne vďaka typickej acidite, plnému telu a vyváženej chuti. Prívlastok SHB (Strictly Hard Bean) znamená, že ide o veľmi kvalitná kávové zrná pestované vo vysokých nadmorských výškach.

Účinky kávy

Antioxidanty, kofeín, vitamíny i minerálne látky. Hoci sa to nezdá, aj káva prináša do našich životov dôležité zdravotné benefity. Jej konzumenti aj lekárske štúdie potvrdzujú, že káva povzbudzuje, vyvoláva dobrú náladu, zlepšuje pamäť, pomáha bojovať so stresom a zvyšuje výkonnosť. Testy ukázali, že ľudia duševne pracujúci, ale tiež napríklad športovci vykazujú o 10-12 percent vyššiu aktivitu, keď si pred ňou dajú šálku kvalitného espressa.

Konzumácia kávy má tiež vynikajúce preventívne účinky - dokáže mierniť riziko ochorenia kardiovaskulárnymi chorobami, znižuje možnosť vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby a dokonca až o 50 percent rakoviny pečene. Lekári odporúčajú 3 šálky kávy denne.

Káva tiež prispieva k produkcii slín a žalúdočných sekrétov, takže uľahčuje trávenie. Navyše vďaka kofeínu štiepi tuky, čo jej zaisťuje obľubu u osôb s túžbou po štíhlej línii.

Späť do obchodu