India

Káva India vám učarí svojou vyváženosťou, či nezameniteľnou arómou. Pitie tejto odrody bude pre vás kávovým zážitkom a odpočinkom po každodennej práci. Je to dokonalá chuť v jednej kávovej šálke.

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 45/250 45/500 Zvoľte variant
€9,20 €16,70 od €9,20
Kategória: E-SHOP Zrnková káva

Ako chutí káva India?

Káva India s jemnou arómou, lahodnou jemne sladkou chuťou a miernou aciditou. Často vonia po kvetoch a lese. Milovníci túto plantážovú kávu vyžadujú pre jej netradičné spracovanie monzunováním, vďaka čomu káva získava svoju charakteristickú plnú chuť. V ústach pôsobí káva ľahko, delikátne. V dochuti cítiť jemné náznaky korenia. 

Zloženie: 100% arabika

Krajina pôvodu: India / pražená v SR

 

 

Pôvod kávy

Plantážová káva Arabica bola do Indie prenesená podľa povesti niekde okolo roku 1670 z Jemenu a to do oblasti Maisúr, ktorá je stále najväčším producentom v Indii. Pestuje sa tu káva s jemnou arómou a lahodnou chuťou. Je charakteristická tiež elegantnou kyslosťou a jasnou sladkosťou. 

Monzunovánie (monsooning) je špeciálny spôsob prípravy, ktorý má pôvod v časoch, keď sa plantážová káva Arabica prevážala do Európy na plachetniciach a kávové zrná bola dlhšiu dobu vystavená pôsobeniu značnej vlhkosti, kvôli ktorej potom zmenili farbu aj chuť. Zákazníci si na ňu zvykli a dodnes požadujú túto úplne výnimočnú chuť. Preto sa toto monzunovánie dnes vykonáva umelo, a to tak, že sa zrná rozprestrú vo vrstvách a vystavia sa pôsobeniu vlhkého vzduchu a asi 7 týždňom monzúnového vetra.

Účinky kávy

Antioxidanty, kofeín, vitamíny i minerálne látky. Hoci sa to nezdá, aj káva prináša do našich životov dôležité zdravotné benefity. Jej konzumenti aj lekárske štúdie potvrdzujú, že káva povzbudzuje, vyvoláva dobrú náladu, zlepšuje pamäť, pomáha bojovať so stresom a zvyšuje výkonnosť. Testy ukázali, že ľudia duševne pracujúci, ale tiež napríklad športovci vykazujú o 10-12 percent vyššiu aktivitu, keď si pred ňou dajú šálku kvalitného espressa.

Konzumácia kávy má tiež vynikajúce preventívne účinky - dokáže mierniť riziko ochorenia kardiovaskulárnymi chorobami, znižuje možnosť vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby a dokonca až o 50 percent rakoviny pečene. Lekári odporúčajú 3 šálky kávy denne.

Káva tiež prispieva k produkcii slín a žalúdočných sekrétov, takže uľahčuje trávenie. Navyše vďaka kofeínu štiepi tuky, čo jej zaisťuje obľubu u osôb s túžbou po štíhlej línii.

Späť do obchodu