Guatemala

Guatemala

Hodnotenie produktu: 5/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Káva Guatemala, to je výnimočná chuť, ktorá uspokojí chuť kávičkára a v spojitosti s arómou pripomínajúcou čerstvé ovocie sa stane neodolateľnou súčasťou vašich voľných chvíľ.

16,74 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Aalbatros

Ako chutí káva Guatemala?

Káva Guatemala, to je stredná plnosť kávy, v ktorej sa vyníma korenistá chuť v spojitosti s jemným nádychom citrónovej kyslosti. V šálke je charakteristická orieškovou krémou a sviežou arómou s vôňami kvetín a citrusov. Chuť je mierne sladká s plným, vyváženým telom, jemnou aciditou a často čokoládovou dochuťou.

Zloženie: 100% arabika

Krajina pôvodu: Guatemala / pražená v SR

Doba dodania mletej kávy: 7 pracovných dní

Pôvod kávy

S plantážovou kávou Arabica sa v tejto krajine stretnete takmer na každom rohu. Káva Arabica sa pestuje v ôsmich rôznych oblastiach po celej krajine vo vysokých nadmorských výškach, okolo 1500 metrov. Ľudia tu hovoria, že ich káva je najlepšia na svete. Ich história pestovania siaha do roku 1750, kedy boli privezené jezuitmi. Sú pestované tradičným spôsobom, v spojitosti so sopečnou pôdou a nadmorskou výškou prinášajú plody nezameniteľnú chuť. Klíma, tradičné pestovanie a podmienky krajiny zaručujú produkciu kvalitnej kávy.

Zber zelenej kávy tu prebieha prevažne medzi januárom a marcom a ročne sa v Guatemale vypestuje asi 240 miliónov kíl kávy. Najznámejšou pestovateľskou oblasťou Guatemaly je región Antigua. Káva sa v tu pestovala už dávno a patrí medzi najcenenejšie kávy sveta. Nachádza sa v údolí obklopenom vulkanickými horami, kde má Arabika pre svoj rast ideálne podmienky. Práve tieto podmienky dávajú guatemalskej káve širokú paletu chutí. V káve tak môžete cítiť svieže tóny citrusového ovocia, pikantné chute korenia a často aj ľahkú čokoládovú dochuť. 

Účinky kávy

Antioxidanty, kofeín, vitamíny i minerálne látky. Hoci sa to nezdá, aj káva prináša do našich životov dôležité zdravotné benefity. Jej konzumenti aj lekárske štúdie potvrdzujú, že káva povzbudzuje, vyvoláva dobrú náladu, zlepšuje pamäť, pomáha bojovať so stresom a zvyšuje výkonnosť. Testy ukázali, že ľudia duševne pracujúci, ale tiež napríklad športovci vykazujú o 10-12 percent vyššiu aktivitu, keď si pred ňou dajú šálku kvalitného espressa.

Konzumácia kávy má tiež vynikajúce preventívne účinky - dokáže mierniť riziko ochorenia kardiovaskulárnymi chorobami, znižuje možnosť vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby a dokonca až o 50 percent rakoviny pečene. Lekári odporúčajú 3 šálky kávy denne.

Káva tiež prispieva k produkcii slín a žalúdočných sekrétov, takže uľahčuje trávenie. Navyše vďaka kofeínu štiepi tuky, čo jej zaisťuje obľubu u osôb s túžbou po štíhlej línii.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Potrebujete kávu do Vašej firmy?

Porovnajte s Vašimi kolegami kávu z našej ponuky s tou, ktorú pijete dnes a pocítite ten rozdiel.

Získajte vzorku 100 g zdarma

Pre zabezpečenie väčšieho komfortu pre Vás a Vašich zamestnancov Vám ponúkame ucelené služby vo forme firemných balíčkov, ktoré je možné po dohode modifikovať. Stačí, ak vyplníte nižšieuvedený dotazník a budeme Vás kontaktovať.

kliknite tu

no alt

Anketa

Ktorý z kávových nápojov je ten váš najobľúbenejší?

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info