Professional Crema

Fenomenálna Professional Crema je zmes kávy z Guatemaly a Columbie. Tento skvelý čierny nápoj sa vyznačuje veľmi bohatou a hustou krémou.

Variant
Skladom
Kód: 90/500
€15,69
Kategória: E-SHOP Zrnková káva

Ako chutí káva Professional Crema?

Pražená káva Professional Crema je exkluzívna kávova zmes, ktorú si ihneď zamilujete. Vyníma sa v nej korenistá chuť v spojitosti s jemným nádychom citrónovej kyslosti.  V dochuti môžete takito cítiť ľahký náznak sladkých citrusových plodov.

Zloženiie: 100% káva arabika

Krajina pôvodu: Columbia, Guatemala / pražená v SR

 

Účinky kávy

Antioxidanty, kofeín, vitamíny i minerálne látky. Hoci sa to nezdá, aj káva prináša do našich životov dôležité zdravotné benefity. Jej konzumenti aj lekárske štúdie potvrdzujú, že káva povzbudzuje, vyvoláva dobrú náladu, zlepšuje pamäť, pomáha bojovať so stresom a zvyšuje výkonnosť. Testy ukázali, že ľudia duševne pracujúci, ale tiež napríklad športovci vykazujú o 10-12 percent vyššiu aktivitu, keď si pred ňou dajú šálku kvalitného espressa.

Konzumácia kávy má tiež vynikajúce preventívne účinky - dokáže mierniť riziko ochorenia kardiovaskulárnymi chorobami, znižuje možnosť vzniku Alzheimerovej a Parkinsonovej choroby a dokonca až o 50 percent rakoviny pečene. Lekári odporúčajú 3 šálky kávy denne.

Káva tiež prispieva k produkcii slín a žalúdočných sekrétov, takže uľahčuje trávenie. Navyše vďaka kofeínu štiepi tuky, čo jej zaisťuje obľubu u osôb s túžbou po štíhlej línii.

Späť do obchodu